جشنواره‌ی صلح؛ هدیه‌ای از ایران به همه‌ی مردم دنیا

جشنواره‌ی صلح؛ هدیه‌ای از ایران به همه‌ی مردم دنیا

فراخوان جشنواره: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷

مهلت ارسال آثار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

راه ارسال آثار به دبیرخانه‌ی جشنواره: از طریق ایمیل و تلگرام

ایمیل جشنواره: jashnvare.solh.giva@gmail.com

تلگرام جشنواره: ۰۹۱۲۰۸۹۳۴۲۰

اعلام نام برندگان: ۱۰ تیر ۱۳۹۸

ادامه مطلب

داوری نهایی شعر کلاسیک پاییز ( اطلاعیه شماره ۷ ) ترتیب برترین های نهایی این دوره

طبق آنچه در اطلاعیه ۶ گفته شد ۲۰ شعری که در مرحله سوم رای اعتماد داوران را کسب کرده و به مرحله چهارم صعود کرده بودند به همه‌ی عزیزان معرفی شد. اما در مرحله نهایی (چهارم) افراد صعود یافته به مرحله‌ی سوم با امتیازگیری از داوران - به صورتی که در آیین‌نامه‌ی داوری سابقا به سمع و نظر شما رسیده بود – و بر حسب امتیازکسب شده از ۱۰۰۰ امتیاز (هر داور ۲۰۰ امتیاز):
رتبه‌ی اول مجتبی حیدری با ۹۶۰ امتیاز
رتبه‌ی دوم شهلا نوروزی با ۸۷۰ امتیاز
رتبه‌ی سوم مریم ناظمی با ۸۵۰ امتیاز
رتبه‌ی چهارم سعید مشفقی راشا با ۷۱۰ امتیاز
رتبه‌ی پنجم اسماعیل فردوسی با ۶۶۰ امتیاز

ادامه مطلب

داوری نیمه نهایی شعر کلاسیک پاییز ( اطلاعیه شماره ۶ ) لیست بیست نفر نهایی

طی نشست و گفتگویی که با مدیرمسئول انتشارات گیوا داشتیم، در مورد داوری نهایی شعر کلاسیک پاییز که در پاییز گذشته برگزار شده بود، گفتند:

طبق آنچه در اطلاعیه ۵ گفته شد، ۴۲ شعر به مرحله‌ی سوم داوری صعود کردند که باید بین این تعداد، ۲۰ شعر برتر مشخص می‌گردید. داوران گرامی  ۲۰ شعری که در مرحله سوم رای اعتماد داوران را کسب کرده و به مرحله چهارم (مرحله‌ی نهایی) صعود کردند، متعلقند به:

ادامه مطلب
کارگاه ادبی داستان نویسی

فراخوان ثبت نام کارگاه داستان نویسی «رو به رو»

فراخوان ثبت نام کارگاه داستان نویسی «رو به رو»

بدینوسیله به اطلاع علاقه مندان به نویسندگی، و مخصوصا «داستان نویسی به سبک نوین» می رساند، ثبت نام کارگاه حضوری با عنوان «رو به رو» از هم اکنون شروع و تا پایان وقت اداری روز سه شنبه تاریخ ۱۳۹۷/۷/۳۰ ادامه دارد.
این کارگاه به همت انتشارات بین المللی گیوا و با تدریس حمزه بنی سعید (مدرس اصول داستان نویسی به سبک نوین و تقویت خلاقیت فردی در زمینه ی ایده پردازی، به بیش از هزار هنرجو در سراسر کشور و با خروجی بسیار عالی) طی ۱۰ جلسه در دوره ی اول و ۱۰ جلسه در دوره ی دوم تشکیل می گردد. 

ادامه مطلب

فراخوان ثبت نام کارگاه ادبی «از صفر تا شعر»

فراخوان ثبت نام کارگاه ادبی «از صفر تا شعر»

بدینوسیله به اطلاع علاقه مندان به شعر میرساند، ثبت نام کارگاه ادبی حضوری با عنوان «از صفر تا شعر» از هم اکنون شروع و تا پایان وقت اداری روز سه شنبه تاریخ ۱۳۹۷/۷/۳۰ ادامه دارد.
این کارگاه به همت انتشارات بین المللی گیوا با تدریس حمزه بنی سعید (مدرس علم عروض و قافیه و اصول زیبایی شناسی مدرن در شعر، به بیش از هزار هنرجو در سراسر کشور و با خروجی بسیار عالی) طی ۱۰ جلسه در دوره ی اول و ۱۰ جلسه در دوره ی دوم تشکیل می گردد. 

ادامه مطلب

نخستین نشست سال تازه انجمن ادبی فروغ در انتشارات گیوا

نخستین نشست سال تازه " انــــجمڹ ادبـــی فــــروغ " در " انتشارات گیوا "

" بهـــــاریه "

بــا اجرای: #تــارا_ڪسرایی

کارشنــــاس مجـری: #مهرداد_محمدی

با شعر خوانی یاران همیشگی

حضور برای عموم آزاد است.

دوشنبه ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۷ ســـاعت ۱۶:۳۰ الی ۱۹:۳۰

با حضور شاعران مطرح ڪشور

آدرس : میــــداڹ انقلـــاب ابـتدای خیاباڹ کارگر جـنوبــی نــــبش کـــوچـــه مــهدی زاده پـــلاڪ یک طــــبقه چـــهارم انــتشارات گــیوا

منتظر حضور گرم شما هستیم

ادامه مطلب

پنجمین نشست انجمن ادبی "آن" با همکاری انتشارات گیوا - رونمایی از کتاب حال خوب خانه داری

پنجمین نشست انجمن ادبی "آن" با همکاری انتشارات گیوا همراه با جشن هفت سین و شعرخوانی شاعران به همراه رونمایی از کتاب حال خوب خانه داری، اثر خانم فرانک کلابی با اجرای غلامرضا خدارحمی و شعر خوانی شاعران نام آشنای کشور زمان: چهارشنبه ۲۳ اسفندماه از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۱۸:۰۰ مکان: تهران - میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه مهدی زاده - پلاک ۱ - طبقه ۴ - انتشارات گیوا منتظر حضور گرمتان هستیم. روابط عمومی انتشارات گیوا

ادامه مطلب

نگاهی به زندگی حافظ شیرازی

شمس الدین محمد حافظ ملقب به خواجه حافظ شیرازی و مشهور به لسان الغیب از مشهورترین شعرای تاریخ ایران زمین است که تا نام ایران زنده و پا برجاست نام وی نیز جاودان خواهد بود.

با وجود شهرت والای این شاعران گران مایه در خصوص دوران زندگی حافظ به ویژه زمان به دنیا آمدن او اطلاعات دقیقی در دست نیست ولی در حدود سال ۷۲۶ ه.ق در شهر شیراز به دنیا آمد است.

اطلاعات چندانی از خانواده و اجداد خواجه حافظ در دست نیست و ظاهراً پدرش بهاء الدین نام داشته و در دوره سلطنت اتابکان فارس از اصفهان به شیراز مهاجرت کرده است.

ادامه مطلب

نگاهی به زندگی نظامی

۲۱ اسفند ماه روز بزرگداشت نظامی

 

زندگی نامه

حکیم جمال الدین ابو محمد الیاس بن یوسف بن زکی بن مؤید نظامی گنجوی از داستان سرایان بزرگ و استادان مسلم در سرودن شعر تمثیلی و بزمی است. او در سال ۵۲۵ در شهر گنجه متولد شد و همه عمر را به جز سفر کوتاهی که به دعوت قزل ارسلان (۵۸۱-۵۸۷) به یکی از نواحی نزدیک گنجه کرد، در وطن خود باقی ماند تا در سال ۶۱۴ یا ۶۱۹ در همین شهر وفات کرد و به خاک سپرده شد. 

ادامه مطلب

صفحه‌ها