گوش هایم را فروختم

گوش هایم را فروختم

در حسرت فرشته

در حسرت فرشته

گفتگو با صادق هدایت

نویسنده / مولف: 
یوسف یزدانی
تعداد صفحه: 
۱۲۰
قطع کتاب: 
رقعی
سال انتشار : 
۱۳۹۶
ریال,۱۵۰,۰۰۰

وضعیت: موجود

-+

کتاب "گفتگو با صادق هدایت" کتابی ست بسیار عالی از نویسنده ی توانمند، آقای یوسف یزدانی

کتابی ارزشمند که حاصل سال های طولانی مطالعه و پژوهش در مورد زندگی و آثار و افکار و اندیشه های صادق هدایت می باشد.

"گفتگو با صادق هدایت"، کتابی است در قالب مصاحبه. این مصاحبه از چندین بخش تشکیل می شود. در طول این مصاحبه، آقای یزدانی سؤالاتی را مطرح کرده است و پاسخ این سؤالات را از آثار و اندیشه ها و تفکرات صادق هدایت استخراج نموده است. 

  • از زبان نویسنده:

در نقد و تفسیرِ زندگی، افکار، روحیات، جهان بینی و ناامیدی و بدبینی صادق هدایت و آثارش، هزاران صفحه نوشته اند و هزار تعبیر و تفسیر به دست داده اند. چه بسیار کسانی که او را متهم کرده اند به مرگ اندیشی و مداحِ مرگ بودن! و چه بسیار افراد مغرض و کج اندیشی که خواسته اند اندیشه ها و
شخصیت او را سرکوب یا آلوده کنند!
اما جاودانگی هدایت و اندیشه هاش به ثبوت رسیده و تا انتهای تاریخِ پر دردسر و طولانی اندیشه های بشری خواهد بود، خواهد زیست و پرده ها را همچنان فرو خواهد ریخت و حقیقت های پنهان و واقعیت های تحریف شده را دوباره و هزارباره نشان خواهد داد. چرا که دردهای فلسفی بشر، با اندکی تفاوت مثل هم اند.

او مُرد! بی آن که نابود و فنا شده باشد. او حضور دارد. حضوری محسوس و تاثیرگذارتر از خیلی های بی خیلی، که بود و نبودشان تفاوت چندانی نمی کند و فقط ایجاد ترافیک و شلوغی کرده اند و تنها کاری که از دستشان برمی آید، قتل عام اندیشه های پیش رو و سازنده است.
آری! او حضور دارد، او زنده است و هنوز پیشرو! اما آیا مرگ، حقیقت را (حقیقت هستی و زندگی را) هر چه باشد (که هدایت همه ی عمر حسرت کشفش را داشت) برایش آشکار و روشن کرد؟ آیا به نتیجه ای که توی ذهن و فکرش بود دست یافت؟ و آیا آن چنان که می پنداشت، همان را تجربه کرد یا...

کسی چه می داند پس پرده چیست! شاید او پیروز این میدان باشد و شاید این ما هستیم که راه به بی راهه می رویم و در بن بست ها و سیاهی های سوال انگیز، دور خود می چرخیم و می چرخیم و روی خود آوار می شویم. باید مُرد تا به حقیقت دست یازید!

«... تنها مرگ است که دروغ نمی گوید! حضور مرگ همه ی موهومات را نیست و نابود می کند. ما بچه ی  مرگ هستیم و مرگ است که ما را از فریب های زندگی نجات می دهد، و در ته زندگی، اوست که ما را صدا می زند و به سوی خودش می خواند...»

این کتاب را از فروشگاه اینترنتی انتشارات گیوا تهیه کنید

دیدگاه خود را بنویسید

خدمات انتشارات گیوا