قمارباز

قمارباز

لوسینو

لوسینو

ماهور (رمان)

نویسنده / مولف: 
نجمه قادری
تعداد صفحه: 
۲۵۴
قطع کتاب: 
رقعی
سال انتشار : 
۱۳۹۷
ریال,۳۰۰,۰۰۰

وضعیت: موجود

-+

ادبیات داستانی ایران و جهان سرشار از داستان‌های عاشقانه است؛ رومئو و ژولیت، ایلیاد و ادیسه، شیرین و فرهاد، لیلی و مجنون و.... که بلوچستان هم از این قاعده مستثنی نیست. داستان عشق هانی و شی مرید، شهدا و مهناز و... همچنان ورد زبان مردم است.

نویسنده در «ماهور» کوشیده داستانی بنویسد که نشان دهد عشق، فقط در داستان های فولکور و روایت‌های گذشته نیست.

منطقه بلوچستان، با داشتن آداب و رسوم گوناگون، زبان و آئین‌های مختلف، مردان و مردمانی غیور و داشتن زنان و دخترانی ازجنس صبر و قدرت، آزاده و قابل ستایش است، اما گاه، آداب دست و پاگیر، عاشقان را در تنگنا می‌گذارد.

«ماهور» قصه‌ی عشقی در دوران معاصر است، که بسیاری از آداب و رسوم را در یک ساختارشکنی عاشقانه و آشنایی‌زدایی ادیبانه در هم می‌شکند.

نویسنده‌ای که سال گذشته، جایزه‌ی بهترین رمان سال استان سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داد، این‌بار با قصه‌ی عشق ماهور، ما را با دنیایی دیگر از عاشقانه‌های ادبیات این مرز و بوم آشنا کرده و گره می‌زند.

در این داستان علاوه بر عشق، آداب و رسوم، لباس‌های محلی و سوزن‌دوزی و همچنین سختی‌های یک جامعه‌ی کوچک و سنتی را مشاهده می‌کنیم.

ماهور داستان دختری‌ست که صبر و اراده‌ی آهنین دارد. دختری که از نوجوانی عاشق پسرعموی خود می‌شود، پسرعمویی که از کودکی داماد خاله‌اش اطلاق می‌شده و دخترخاله‌اش را به نام او می‌دانند...

دیدگاه خود را بنویسید

خدمات انتشارات گیوا