English Title: 
Contest

داوری نهایی شعر کلاسیک پاییز ( اطلاعیه شماره ۷ ) ترتیب برترین های نهایی این دوره

طبق آنچه در اطلاعیه ۶ گفته شد ۲۰ شعری که در مرحله سوم رای اعتماد داوران را کسب کرده و به مرحله چهارم صعود کرده بودند به همه‌ی عزیزان معرفی شد. اما در مرحله نهایی (چهارم) افراد صعود یافته به مرحله‌ی سوم با امتیازگیری از داوران - به صورتی که در آیین‌نامه‌ی داوری سابقا به سمع و نظر شما رسیده بود – و بر حسب امتیازکسب شده از ۱۰۰۰ امتیاز (هر داور ۲۰۰ امتیاز):
رتبه‌ی اول مجتبی حیدری با ۹۶۰ امتیاز
رتبه‌ی دوم شهلا نوروزی با ۸۷۰ امتیاز
رتبه‌ی سوم مریم ناظمی با ۸۵۰ امتیاز
رتبه‌ی چهارم سعید مشفقی راشا با ۷۱۰ امتیاز
رتبه‌ی پنجم اسماعیل فردوسی با ۶۶۰ امتیاز

ادامه مطلب

داوری نیمه نهایی شعر کلاسیک پاییز ( اطلاعیه شماره ۶ ) لیست بیست نفر نهایی

طی نشست و گفتگویی که با مدیرمسئول انتشارات گیوا داشتیم، در مورد داوری نهایی شعر کلاسیک پاییز که در پاییز گذشته برگزار شده بود، گفتند:

طبق آنچه در اطلاعیه ۵ گفته شد، ۴۲ شعر به مرحله‌ی سوم داوری صعود کردند که باید بین این تعداد، ۲۰ شعر برتر مشخص می‌گردید. داوران گرامی  ۲۰ شعری که در مرحله سوم رای اعتماد داوران را کسب کرده و به مرحله چهارم (مرحله‌ی نهایی) صعود کردند، متعلقند به:

ادامه مطلب

معیارهای داوری مسابقه داستانک (پیروزی یا شکست)

یکی از رویکردهای سبک مدرن و پست‌‌مدرن گرایش به کوتاه‌نویسی و رسیدن به مینیمالیسم است. این سبک‌ها در سایر هنرها، مخصوصاً در ادبیات تأثیر جهانی داشته و ادبیات ایرانی نیز از آن بی‌بهره نبوده است. قالب‌های داستانک و داستان مینیمال دارای ویژگی خاصی هستند که وجه تمایزی را نسبت به دیگر ژانرها ایجاد می‌کنند. از این روی در داوری فراخوان داستانک با محوریت «شکست و پیروزی» توجه ویژه‌ای به بیان اندیشه و طرح نظرگاه در نهایت ایجاز زبانی داشته‌ایم و در زوال کار شخصیت آنی و فضای جانی را با خُلقیت و خَلقیت سنجیده‌ایم تا به خلاقیت‌اش برسیم. بر این مبنی فاکتورهای ذکر شده ۱. ایجاز ۲. روایت ۳. شخصیت پردازی ۴.

ادامه مطلب

چهارمین مسابقه ی ادبی انتشارات گیوا؛ داستانک با موضوع پیروزی یا شکست؛ اطلاعیه شماره ۵؛ اسامی برندگان از طریق آراء

#اطلاعیه_شماره_۵ #چهارمین_مسابقه_ادبی_انتشارات_گیوا #برندگان_نهایی_آراء چنانچه مستحضرید و طبق اعلام قبلی مسابقه #داستانک با موضوع #پیروزی_یا_شکست شش برنده در دو گروه سه نفره خواهد داشت که به این افراد #تندیس_ادبی_گیوا اهدا خواهد شد و نفرات اول هر گروه در چاپ کتاب خود مبلغ ۴۰۰.۰۰۰ تومان تخفیف خواهند داشت.

ادامه مطلب

چرا این‌همه جایزه کتاب داریم؟

این روزها یک عالم جایزه ادبی داریم که می‌تواند به نوبه خود یک صنعت باشد، اما وضع موجود نیاز به تغییر دارد. چرا این‌همه جایزه کتاب داریم؟ به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین - در حال حاضر چند جایزه ادبی در بریتانیا وجود دارد؟ به گفته ویکی‌پدیا چیزی حدود ۷۰ جایزه. اما به نظر می‌رسد که می‌توان یک دوجین جایزه دیگر نیز به آن‌ها اضافه کرد. با این اوصاف اغراق‌آمیز نیست اگر این را یک صنعت در نظر بگیریم که شامل یک ناوگان از مدیران، تیم‌های داوران و صدها هزار پوند جایزه نقدی در یک سال است.

ادامه مطلب